Ajda Pekkan Yeni Klibinde Zamana Yolculuk Yapıyor

Ajda Pekkan Yeni Klibinde Zamana Yolculuk Yapıyor

Ajda Pekkan, kendi adını taşıyan yeni albümünün ilk klibini albümün çıkış şarkısı"Bi Tık"a çekti. Türkiye'nin ilk virtual production klibi olan klipde Ajda Pekkan adeta zaman makinesini bulmuş gibi... İlk çağlara gidiyor, paralel zamanlar arasında dolaşıyor, gökyüzünden iniyor, hatta uzaya ışınlanıyor.

İki gün süren klibin yönetmeni Nihat Odabaşı üstlenirken klip, yaşadıkları tüm hayatlarda birbirine hep aşık olan, gittikleri her evrende bir araya gelmeye çabalayan ama birbirlerine hep bir tık geç ya da erken geldikleri için asla kavuşamayan iki aşığın hikayesini anlatıyor.

Bir kısa film tanındaki klipte aşıkları orta çağda, dünya buzullarla kaplıyken, hayali bir cennet cehennem tasvirinin içinde bile görüyoruz. Kavuşmak için yılmadan tekrar ve tekrar dünyaya geliyorlar. 

Ajda Pekkan'ın bu iddialı şarkısının aranjörlüğü aynı zamanda tüm albümün prodüktörlüğünü yapan Ozan Çolakoğlu'na, söz-müziği ise Şehrazat'a ait. OZinga/DMC etiketiyle piyasaya çıkan albümün bu ilk klibinde Ajda Pekkan çağlar, zamanlar ve mekanlar arasında seyahat ederken farklı kimliklerine büründü. Kiminde "Buzlar Kraliçesi" oldu kiminde "Süper Star Astronot" kiminde ise "Ateşe Yürüyen Efsane"… 


 

Paylaş